Lütfen Bekleyiniz

Şebnem Alkın Sanat Danışmanı ve Artnivo Sanat Platformu Kurucusu - İstanbul

“Sanat ve girişimciliği bir araya getirdik"

Şebnem Alkın Sanat Danışmanı ve Artnivo Sanat Platformu Kurucusu - İstanbul

Ben Kimim?

Galatasaray Lisesi ve Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünü bitirdikten sonra Amerika Birleşik Devletleri'nde University of South Florida'da Pazarlama odaklı MBA yaptım. İlaç sektöründe uzun yıllar Pazarlama Müdürü olarak çalıştım. Okan Üniversitesi'nde doktora yaparken e-ticaret dersleri verdim. 2014 yılında sanatın daha geniş kitlelere ulaşması ve genç sanatçıların desteklenmesi vizyonuyla online çağdaş sanat galerisi olan artnivo.com'u kurdum ve halen artnivo.com'da yönetici olarak çalışmaktayım.

Artnivo.com ‘genç ve yükselen’ sanatçılara görünürlük ve ulaşılabilirlik imkanı sunarken, internet sitesi üzerinden çok sayıda sanatçının yeni eserlerine sahip olmaya, online sergileri ziyaret etmeye ve güncel sanata dair çok sayıda enformasyona bir tık ile ulaşmaya imkan sağlıyor. 
Sanat Danışmanlığı hizmeti ile de koleksiyonerlere ve koleksiyonerliğe adım atmakta olan kişi ve kurumlara danışmanlık hizmeti sunan artnivo.com, bu doğrultuda kişi veya kurumların taleplerine göre özel olarak şekillendirilen koleksiyonun doğru ve nitelikli şekilde kurgulanmasını sağlıyor. Eserlerin sergileneceği mekana bağlı olarak hedeflenen koleksiyonu adım adım şekillendiren artnivo.com, koleksiyonun karakteristik ve özgün bir kimliği olmasını amaçlıyor.
Ekim 2015 tarihinde taşındığımız Şişhane'deki Nejat Eczacıbaşı Binası'nın giriş katındaki artnivo.com project space’te ise temsil ettiğimiz genç ve yükselen sanatçılara solo ve karma sergiler düzenliyoruz. Ayrıca proje alanımızda performanslar ve workshoplar düzenliyoruz.
 

Rol modelimizin videosunun tamamını izleyerek yaptığı işle ilgili hikayesini, bu işe nereden nasıl başlamak gerektiğini, gelir elde etme yöntemlerini, başarının püf noktalarını ve tüm süreçleri öğrenebilir ve Rol Modeller’imiz ile iletişime geçebilirsin.

Rol Modeli İle İletişim Kur