Lütfen Bekleyiniz

Meltem Günyüzlü Ateş British Council Pazarlama ve İletişim Uzmanı - İstanbul

“Öyle bir alanda çalışıyorum ki özel zevklerim işimle olağanüstü bir uyum içinde, hayattan ilham alarak çalışabildiğim için mutluyum.”

Meltem Günyüzlü Ateş British Council Pazarlama ve İletişim Uzmanı - İstanbul

Liseyi onur derecesiyle bitirip ODTÜ İşletme’ye Türkiye 55.si olarak girmemle kariyerime giden yolda ilk adımı atmış oldum. 20 yıllık bu süreçte hem üniversite hayatım hem de çalıştığım farklı işler beni sürekli yeniledi, zenginleştirdi ve büyüttü...

Üniversite yıllarımda Radyo ODTÜ’de DJ’lik ve Tiyatro topluluğunda oyunculuk yaptım. Mezun olduğum gibi kendimi İstanbul’da buldum , özel bir bankada yönetim danışmanlığı ilk mesleğim oldu. 3 yıl çalıştığım yeniden yapılanma projeleri bana iş hayatımın her evresinde sürekli iyileştirmeye odaklanmayı öğretti. Hayalimde pazarlama ve iletişim alanında ilerlemek vardı. Bankada çalışırken birçok eğitime katıldım, sektör liderleriyle tanıştım, fikir alışverişinde bulundum. Sonunda kariyerim için büyük değişim gerçekleştirmiştim – bir reklam ajansında stratejik planlamacı olarak işe başladım. Bir yandan Djlik ve müzik sektöründe gönüllü projeler devam ediyor bir yandan da reklam ajanslarında deneyim biriktiriyordum. 30 yaşında grup müşteri direktörü olarak global markaların yüksek reklam bütçelerini yönetiyor,  blog yazıyor, kitap çeviriyor, üniversitede eğitmenlik yapıyor ve özel kurumlarda reklamcılık dersleri veriyordum.

7 yılın ardından yenilenmeyle beslenen ruhum arayışa girmişti. Karşıma hiç bilmediğim, deneyimlemediğim bir alan çıktı. Eğitim ve kültür sektörü! Aslında içinde doğum büyüdüğümüz, genlerimize işlermiş bu iki olgunun mesleğe dönüşmesiydi benim için yeni olan ve bir o kadar da cazip.

İngiltere’nin kültür ilişkileri ve eğitim fırsatlarından sorumlu uluslararası kuruluşunda Pazarlama ve İletişim Müdürü olarak göreve başladım. Sonrasında direktörlüğe terfi ettiğim işimi, yaklaşık 5 yıldır ilk günkü hevesle ve heyecanla yapıyorum. 
 

Rol modelimizin videosunun tamamını izleyerek yaptığı işle ilgili hikayesini, bu işe nereden nasıl başlamak gerektiğini, gelir elde etme yöntemlerini, başarının püf noktalarını ve tüm süreçleri öğrenebilir ve Rol Modeller’imiz ile iletişime geçebilirsin.

Rol Modeli İle İletişim Kur