Lütfen Bekleyiniz

Bilge Can Gürer Fotoğrafçı - İstanbul

"Fotoğrafçılığın en güzel tarafı hayatı bambaşka açılarla gözlemleyip bunu yakalama ve saklama şansınızın olması"

Bilge Can Gürer Fotoğrafçı - İstanbul

Ben Kimim?

Kocaeli Üniversitesi ve FH Bochum'dan Mekatronik Mühendisliği mezunuyum. Mezuniyet sonrasında 3 sene Schindler'de Mühendislik ve Tasarım Departmanı'nda çalıştım. Sonrasında, daha önce de yaptığım ve çok sevdiğim fotoğrafçılığa geri döndüm. 
Fotoğraf çekme merakımın profesyonelleşmeye başlaması 2002 yılında ilk makinemi almamla başladı ve ben de yakın geçmişe kadar hem analog, hem dijital fotoğrafçılık üzerine eşit derecede eğilmeye özen gösterdim. 2006 senesinde Kocaeli Fotoğraf Sanatçıları Derneğinden (KASK) fotoğrafçılık sertifikamı aldım ve 1 sene boyunca farklı fotoğrafçılarla asistan olarak çalıştım.
Toplamda 8 yıllık fotoğrafçılık deneyimimle birlikte 3 senedir Elle Decoration, Evim, House Beautiful, Home Art dergilerinin yanı sıra konser, tiyatro, ürün, katalog, reklam çekimi gibi konularda freelance fotoğrafçılık yapıyorum. Çektiğim konular özellikle, Still Life, İç Mekan & Mimari çekimler üzerine yoğunlaşmış durumda. Bunların dışında sürekli olarak Ürün çekimleri, Dekupe çekimler, Portre çekimleri, Özel Gün Hikayesi ve çeşitli etkinlik çekimleri de yapmaktayım. Kendim için yapmayı sevdiğim ve özel ilgi duyduğum konular ise, Analog fotoğrafçılık, Panoramik fotoğrafçılık, Uzun Pozlama, Stop-Motion ve genel olarak Deneysel diyebileceğimiz her çeşit çekim türü. 

İşimi sevmemi sağlayan ve aslında büyük bir şekilde kolaylaştıran özelliklerim; karakter olarak detaycı, dikkatli, özenli, iyi bir gözlemci olmam ve mühendislikten gelen mantık ve disiplinle, iş yapma biçimimi, iş takibimi düzgün ve kontrol altında tutabilmem. 
Aynı zamanda, insan ilişkilerini doğru bir seviyede ilerletilebilme becerim de iş ilişkilerinin sürekliliği için önemli bir etken.

Videoda Sizi Neler Bekliyor?

•    Geçmiş eğitim ve tecrübelerden bugünlere nasıl geldiği ve kritik basamaklar. 
•    Bu işe başlamak isteyen biri ilk nereden nasıl başlamalı? 
•    Bu işin zor tarafları ve keyifli yanları
•    Bu işe başlamak, başarıya kısa ve kolay yoldan ulaşabilmek için püf noktalar, tüyolar, önemli bilgiler.
•    "Bu iş size göre mi?" sorusunun cevabı.

Saatlik Buluşmada Sizi Neler Bekliyor?

•    Başlangıç noktası ile ilgili eğitim önerileri. 
•    Fotoğraf makinesi ve ekipmanın seçiminde dikkat edilmesi gerekenler ve bunları satın almak isteyenler için yer önerileri. Kişisel analiz ve bu kişinin fotoğrafçılık mesleği tercihinin ona uygun olup olmadığı konusunda geri bildirim paylaşımı. 
•    Varsa portfolyosunun incelenmesi ve değerlendirilmesi. 
•    Merak edilen tüm soruların cevaplanması

Günlük Buluşmada Sizi Neler Bekliyor?

•    Bu buluşma teorik olarak fotoğrafçılık yapabileceğine inananlar için bir saha çalışması niteliğindedir. 
•    Kişi bu görüşme süresince günlük işin pek çok aşamasını görebilir, kısmen de olsa pratik uygulamalara katılıp fotoğrafçı yaşamının heyecanını, zorluklarını, eğlencesini canlı bir şekilde yaşayıp, kendince bir değerlendirme yapabilecek bir seviyeye gelir. •    Uygulamalar boyunca fotoğrafçı tarafından kişiye fotoğrafçılık hayatında kullanabileceği teorik ve pratik bilgiler verilmeye devam edilir. 
•    Buluşma eğer mümkünse gerçek bir fotoğraf setinde gerçekleştirilir. Eğer tarih veya başka etkenlerden dolayı böyle bir uygulama mümkün olamıyorsa özel bir gün birebir eğitim şeklinde geçer.

bilgecangurer.com

Rol modelimizin videosunun tamamını izleyerek yaptığı işle ilgili hikayesini, bu işe nereden nasıl başlamak gerektiğini, gelir elde etme yöntemlerini, başarının püf noktalarını ve tüm süreçleri öğrenebilir ve Rol Modeller’imiz ile iletişime geçebilirsin.

Rol Modeli İle İletişim Kur