Lütfen Bekleyiniz

İnternet Girişimciliği

Girişimci; ürün veya hizmet alanlarında bir fikri işe dönüştürmek üzere risk alarak yola çıkan kişidir. Girişim, sadece kazanç sağlama odaklı değil çoğu zaman, aynı zamanda topluma fayda sağlama misyonu da taşır. Toplumda önemli bir problemi çözer veya bir ihtiyacı giderir ve bunu kolay ulaşılabilen, pratik bir yöntemle halletmeye çalışır. Niş bir kitleye hitap edebileceği gibi genele de ulaşabilir ancak fikrin test edilme aşamasında en basit ürününü piyasaya sürmeli ve belli bir hedef kitleye sunmalıdır. 

Özellikle yenilikçi bir ürün veya hizmet geliştirmek veya var olana farklı fonksiyonlar eklemek kısaca fark yaratmak önem arz eder.

Girişimci olmak isteyen kişiler öncelikle fikrini test etmeli, gerçekten hedeflediği kitlenin buna ihtiyacı var mı emin olmalı, sonrasında da ürününü o kitlenin ihtiyaçlarına göre revize etmelidir. Sonuç aldıkça yeni modüller, özellikler ekleyerek fikrini geliştirebilir, büyütebilir.

Girişimci olmanın nasıl bir şey olduğunu, bu işe nasıl başlamak gerektiğini, nasıl gelir elde edebileceğinizi öğrenmek, önemli bilgi ve püf noktalarını edinmek için rol modellerimizin videolarını izlemenizi, kendileri ile saatlik video ve günlük buluşmalar gerçekleştirmenizi öneririz.